FosfoBARVAR-2 (Organik Fosfatlı Güb)

 

FosfoBARVAR® -2

Organik Fosfatlı Gübre

Tüm bahçe ve ziraai bitkiler için

1 hektara veya 100 ağaç için 100 gr

Biyolojik

 

 

FosfoBARVAR-2 gübresinin içinde 107-108 koloni her gramda fosfatı çözen 2 bakteri, Pantoea agglomerans P5 ve Pseudomonas putida P13 vardır ki bunlar fosfatlı iyonu bitkinin kök bölgesinde organik asitler ve fosfataz enzimler vasitesiyle sentezleyip, bitkinin kullanmasında yardım eder.

Toprakta bulunan fosfat düzeyine bağlı olarak, fosfatlı kimyasal gübrenin yerine 1 paket bu organik gübre bitkiye gerekli olan fosfatı % 50-100 verebilir. 

Paket içeriği: Bagas, perlit, su, 1 gramda 107-108 bakteri

 

Faydaları

 • Organik tarım için uygun
 • Fosfatlı kimyasal gübrelerin yerine en uygun yerleşim
 • Yüksek verim ve kalite
 • Toprağın mikrobiyal profillerinin yeniden Yapılanması
 • Gübre, ulaşım ve depolama maliyetlerinin azaltıması
 • Kolay kullanım

 

Öneriler

FosfoBARVAR -2 den en iyi sonuç almak için aşağıdaki yöntemler kullanılmalıdır:

 1. Kimyasal fosfat gübresi %50 azaltılmalıdır.
 2. Diğer kimyasal gübreleri (potas – azot gibi) ve ilaçlar aynen kullanılmalıdır.
 3. FosfoBARVAR -2 ini diğer kimyasal gübreler ve ilaçlar la bir kapta karıştırmayın. Ancak aynı zamanda diğerler ile bir seyreltilmiş çözelti olarak kullanılabilir.
 4. Organik FosfoBARVAR-2 Gübresinin bitkinin köküne ulaşılması gerekir, bu yüzden sulama ve tohum ile kullanılması şiddetle tavsiye edilir.
 5. Biyolojik gübre çözümünü hazırladıktan sonra ince bir bez aracılığıyla filitre ediniz, bir püskürtücüye dökünüz. Dikkata alınmalıdır ki su üzerinde kalan parçacıklar aktif madde değildir ve bakteriler görünmez olarak sıvı içerisinde süspansiyon haline getirilmiştirler.
 6. Gerekli mikro besin her zamanki gibi kullanılmalıdır.
 7. FosfoBARVAR -2 gübresi steril koşullarda üretilmiştir, bunun için poşet açıldıktan sonra bir gün içinde poşetin tamamı kullanılmalıdır.
 8. Bu ürünü direkt güneş ışığından uzak tutunuz ve ürünü çok sıcak ve çok soğuk ortamlardan (ki ürünün donmasına neden olur) kaçınılması gerekir.
 9. Ürün son kullanma tarihinden sonra kullanılmamalıdır

 

Öneriler

Kullanım Yöntemileri

1 paket organik FosfoBARVAR-2 gübresi 1 hektar veya 100 ağaca yeterlidir. organik FosfoBARVAR-2 gübresi Çözeltisini hazırlamak için 1 paket ürünü 1-2 litre Suda karıştırın ve gerekirse ince bir bez aracılığıyla filitre ediniz. Hazır çözeltinin Kullanma süresi uzarsa her 15 dakikada karıştırın.  

Tohum veya kök uygulaması:

organik FosfoBARVAR-2 gübresini serpme ve temiz bir püskürtücüye dökün ve tohomlar üzerine sprey edip, tohumları iyice karıştırınız.

Tohum uygulamasını uygun makinelerle de yapılabilir.

1
2

 

Fide dikim zamanında:

Organik FosfoBARVAR-2 gübresini 10 litre suda seyreltip dikimden önce fidelerin köklerini bu uspansiyona daldırın.

 

Fidan dikim zamanında:

Bu uygulama için organik FosfoBARVAR-2 gübresini 100 litre suda seyreltin, 1 litre bu karışımla fidanın kökünü ıslatın veya dikimden hemen önce bu karışımdan fidanın köküne döküp dikiniz.

1
2

 

Ağaçların Gübre Çukurlarında:

(kökün yapısı ve derinliğine bağlı) her ağacın gölge oluşturan mesafesinde açıp, 1 paket organik FosfoBARVAR-2 gübresini 100 litre suda seyreltin ve çukur sayısına göre dağıtın.

1
2

 

Sulama zamanı:

1. Su basması veya derin-sulama yöntemleri: yukarıdaki biofertilizer çözeltini 100 litre su içinde seyreltip, bir sulama tankına yerleştirin. Su bahçenin ortasına geldiğinde tankın musluğunu açın böylece 100 ağacı sulayın.

2. Basınçlı sulama yöntemleri (damla sulama): organik FosfoBARVAR-2 gübresini 100 litre suda 1 günde sulayan ağaçların sayısına göre seyrelterek hazırlayın. Örneğin 100 ağaç için 1 paket azeto AzotoBARVAR-1, FosfoBARVAR-2 ve PotaBARVAR-2 filitre ettikten sonra havuza, tanka yada gübre deposuna dökün ve sulama yapın.

Organik gübrelerin uygulama zamanı

Tarımda:

İlk aşama: tohum yöntemiyle dikim zamanında

İkinci aşama: sulamayla bitkinin 6 yapraklı döneminden başak zamanına kader

Bahçelerde:

İlk aşama: ilk yaprak tomurcukları ortaya çıkma sırasında(kış uykusundan sonra)

İkinci aşama: Çiçek düşme ve ilk meyve oluşturulması esnasında meyve olgunlaşmadan önce.

Dikkat

Biyo FosfoBARVAR-2, AzotoBARVAR-1 ve PotaBARVAR-2 gübrelerini birlikte 50% kimyasal NPK gübre yerine kullanın.